Blog


Udostępnij na:

Blog fotografa – tutaj przedstawiam moje najnowsze pracę oraz w miarę na bieżąco to czym się obecnie zajmuję. Nie wszystkie zdjęcia które wykonuje mogę opublikować, ale to co mogę pokazać najczęściej można znaleźć właśnie na moim blogu.

Blog fotografa - Który obiektyw wybrać do danego ujęcia?

Blog fotografa – Który obiektyw wybrać do danego ujęcia?

To nad czym obecnie pracuje najlepiej zobaczyć na moim blogu. Zapraszam na stronę: http://maciejziegler.blogspot.com/

To, że nie wykonuje tylko zdjęć ślubnych jest oczywiste. Już sam fakt, że mieszkam w Polsce oznacza że trudno utrzymać się byłoby tylko z fotografii ślubnej. Wiem są tacy co powiedzą, że dają radę – OK gratuluję – chociaż dla mnie sprawa jest dyskusyjna. Faktem jest, że większość fotografów ślubnych albo na co dzień pracuje zupełnie w innej branży, albo zajmuje się jeszcze innym rodzajem fotografii np.: fotografią reklamową, zdjęciami kobiet w ciąży, fotografia dzieci czy tez np. fotografia intymną. Osobiście uważam, że najlepiej robią zdjęcia Ci co robią ich sporo ale też wyciągają wnioski z tego co robią. Dzięki temu można dochodzić do coraz lepszych efektów swojej pracy.

Jak fotograf ma tworzyć bloga w którym będzie dużo pisał? Przecież tak naprawdę za tym co robi przemawiają jego zdjęcia – to one pozwalają zdecydować czy fotograf robi dobre zdjęcia czy też nie.

Na moim blogu można obejrzeć moje prace sprzed kilku lat kiedy wykonywałem zdjęcia bardzo prostym sprzętem – tym co miałem w danym momencie do dyspozycji. Nie jest sztuką dzięki dotacji unijnej nakupić sprzętu fotograficznego i robić konkurencję tym którzy nie mają szans na taką formę finansowania. Z drugiej strony dzięki drodze na skróty nie mamy okazji zapoznać się z wieloma technikami. Do większości rozwiązań doszedłem sam i jestem z tego dumny że potrafiłem wykonać zdjęcia angażując minimum sprzętu i środków, a udało mi się uzyskać efekty które inni uzyskując inwestując tysiące złotych. Mój blog przedstawia rozwój mojej fotografii, jej obróbki, poziomu zaawansowania. Dzięki niemu możesz przekonać się jak wyglądała moja historia 😉

 

Udostępnij na: