fotograf Kazimierz Dolny


Udostępnij na:

Fotograf Kazimierz Dolny nad Wisłą jest świetnym miejscem na sesję ślubną. Często proponuję połączyć zdjęcia w Kaźmierzu ze zdjęciami po drugiej stronie naszej największej rzeki Wisły, w Janowcu.
W tym wypadku zaczynamy zwykle zdjęcia w Janowcu gdzie mamy do dyspozycji ruiny zamku, piękny park zamkowy, dworek szlachecki w którym jak najbardziej możemy robić zdjęcia, oraz zabudowania gospodarcze mogące przenieść nas do polskiej wsi rodem ze skansenu. Z Janowca możemy promem – też świetne miejsce na zdjęcia – przepłynąć przez Wisłę do Kazimierza gdzie „lądujemy” w okolicach kazimierskich kamieniołomów.

Promenada w Kazimierzu Dolnym

Promenada w Kazimierzu Dolnym

Będąc na końcu ulicy krakowskiej na wysokości PTTKu mamy piękny widok na Kazimierz z wałów przeciwpowodziowych. Z jednego miejsca wiać Kościół, Zamek, Basztę, a po prawej stronie górę Trzech Krzyży.
Dość często wykonuje zdjęcia na Kazimierskim rynku, lubię tez robić zdjęcia w okolicach schodów przy synagodze.

Ciekawe ujęcia można zrobić w porcie żeglugi białej, oraz na samych wałach przeciwpowodziowych.
Jeżeli Para młoda jest zaprawiona w spacerach warto wspiąć się na górę Trzech Krzyży – tutaj dość często Pani Młodej szczególnie trzeba pomóc w wspinaczce – warto też zadbać o buciki na zmianę.
Jeżeli nie ma takich możliwości lubię zrobić zdjęcia w jednej z knajpek przy Kazimierskim rynku – takie zdjęcia świetnie wychodzą są bardzo fajne, klimatyczne – jest też czas aby Para Młoda mogła trochę odpocząć 😉

Fotograf - Kazimierz Dolny - zdjęcie pary młodej w jednej z knajpek na rynku.

Fotograf – Kazimierz Dolny – zdjęcie pary młodej w jednej z knajpek na rynku.

Kilkakrotnie zostawałem z Młodą Parą dłużej w Kazimierzu by zrobić kilka zdjęć nocą – uważam osobiście że jest to fajne uzupełnienie sesji, szczególnie jeżeli uda się złapać moment zachodu słońca nad wodą, ale nigdy nie namawiam do tego by całość sesji opierała się tylko na zdjęciach nocą – moim zdaniem nie jest to dobry pomysł.
Co do zdjęć na zamku – osobiście uważam, że na zamku w Kazimierzu nie warto robić zdjęć ślubnych – mocno komercyjne podejście zarządzających zamkiem powoduje że trudno jest tam zrobić fajne zdjęcie tak by uniknąć „nowoczesnych śladów” na zdjęciach w stylu tablicy w jaskrawo żółtym kolorze z napisem „nie opierać się o mury”.
Zdjęcia na baszcie OK – ale tu trzeba trafić w moment bez wycieczek szkolnych 😉
Jako fotograf robiący sporo zdjęć w Kazimierzu, nad Wisłą mam kilka swoich ulubionych zaułków, uliczek i miejsc które uważam za świetne do zdjęć. Zapraszam do skorzystania z mojej oferty – na pewno stworzymy coś specjalnego dla Was.

Warto na pewno też odwiedzić świetne miejsce na plener ślubny jakim jest bez wątpienia Korzeniowy Dół – specjalny wąwóz tuż pod Kazimierzem:

Fotograf Ślubny - Miejsce na plener ślubny - Korzeniowy Dół

Fotograf Ślubny – Miejsce na plener ślubny – Korzeniowy Dół

Udostępnij na: