Miejsce na plener ślubny Janowiec


Udostępnij na:

Przedstawiam kolejne fajne miejsce gdzie jako fotograf ślubny miałem okazję wykonywać zdjęcia parom młodym. Doskonałe miejsce na plener ślubny Janowiec nad Wisłą.

Na przeciwko Kazimierza Wielkiego, po drugiej stronie rzeki stoją na szczycie wysokiej skarpy nad Wisłą wielkie malownicze ruiny janowieckiego zamku (budowla ma 732 m2 powierzchni) z charakterystycznymi pasami na budynku bramnym. Miejsce wręcz wymarzone na ślubną sesje zdjęciową w plenerze. Mamy do dyspozycji krużganki zamku, przestrzenie widokowe, całe mnóstwo zaułków gdzie można przedstawić zakochana parę.

Przed zamkiem w Janowcu

Plener ślubny – Przed zamkiem w Janowcu

Jak z prawie każdą tego typu budowlą z zamkiem związana jest legenda o Czarnej Damie ukazującej się w ruinach dawnych komnat podczas pełni księżyca. Jest to duch Heleny Lubomirskiej, która zakochała się w służącym swojego ojca zajmującym się łowieniem ryb. Rodzice, przeciwni ich związkowi usiłowali zabronić spotykania się zakochanej pary. Gdy jednak żadne groźby nie pomagały Helena został zamknięta w wieży zamkowej. Jako że wciąż nie wyrzekała się swojej miłości trwała w zamknięciu kilka miesięcy. W końcu popełniła samobójstwo skacząc z wieży na dziedziniec. W Janowcu zapanowała wielka rozpacz.
Inne opowieści dotyczą zamkowej studni, znajdującej się pod kaplicą. Ponoć jest ona głęboka na 100 m i ma połączenie z Wisłą. Dowodem na to jest fakt że wrzucona kiedyś do studni kaczka po pewnym czasie wypłynęła na Wiśle. W czasie II wojny św. wojsko sowieckie wrzucało do studni esesmanów, broniących zamku.
Nieopodal zamku znajduje się dwór wraz z budynkami gospodarczymi przeniesiony tu z miejscowości Moniaki. W środku możemy oglądnąć w pełni wyposażoną siedzibę ziemiańską z XVIII w. – tez jest to świetne miejsce do zrobienia zdjęć.

Zdjęcie w sepi - dwór w Janowcu

Plener ślubny – Zdjęcie w sepi – dwór w Janowcu

Piękne wnętrza pozwalają rozruszać wyobraźnię. Obok dworu stoją przeniesione budynki w tym budynek spichlerza.
Także spichlerz podobnie jak dwór został zagospodarowany i prezentowana jest w nim ekspozycja etnograficzna.
Zamek i dwór rozdziela piękny park pełen starodrzewu – miejsce wręcz wymarzone do „piknikowania” dla Pary młodej. Jeżeli chcemy wykonać takie zdjęcia miejsce jest idealne.

Przed dworem w Janowcu

Plener ślubny – Przed dworem w Janowcu

Udostępnij na: