O mnie

Udostępnij na:
Fotograf

Fotograf

Jeżeli ktoś chce to czytać to znaczy, że już obejrzał moje zdjęcia i chce więcej na temat ich autora czyli o mnie wiedzieć. Nie chcę czytelnika zanudzać frazesami w stylu “fotografia to moje hobby” czy inne w tym rodzaju. Nie będę też pisał o magii, zatrzymywaniu czasu itp. więc jeżeli dalej ktoś to chce czytać proszę bardzo……..

maciek1

Fotograf Lublin – www.fotograflublin.com

Fotografia pasjonowała mnie od najmłodszych lat. Niestety początki były trudne. Najpierw radziecki aparat “Smiena” dopiero potem kupiony za pierwsze zarobione pieniądze szczyt marzeń Zenith 12xp. Potem rozbudowa sprzętu postępowała coraz większa – ten aparat “zarabiał na siebie” (wesela studniówki, zabawy szkolne – moja pierwsza firma – FOTO-MACIEK 1991rok) więc mogłem powiększać jego możliwości przez dodawanie coraz to nowszego osprzętu. Były więc teleobiektywy, obiektywy szerokokątne,, filtry, lampy błyskowe – takie proste, a potem już baaardzo skomplikowane z sensorami podczerwieni, komputerem pokładowym……….ale się rozpędziłem.

Potem niestety zdradziłem fotografie dla kamery video. Sporo czytałem brałem udział w wielu kursach, wymieniałem doświadczenia z kolegami “z środowiska”.
Trwało to parę lat kiedy doszedłem do wniosku że ruchome obrazki tak naprawdę mnie nie pasjonują tak bardzo jak czas zatrzymany w fotografii. Sprzedałem kamerę.

Dystans do samego siebie

Dystans do samego siebie

Gdy zaczęła się era aparatów cyfrowych i technologii z nimi związanych pasja fotografowania odżyła we mnie na nowo. Aparatem cyfrowym mogłem wykonać zdjęcie i natychmiast obejrzeć jak ono wygląda. Mogłem je poprawić sprawić by było jeszcze lepsze.

Nie jestem zwolennikiem cyfrowych bajerów – poprawiania fotografii, ingerowania w zatrzymany czas. Staram się robić zdjęcia których nie trzeba potem “obrabiać” godzinami na komputerze – tak jak wykonywałem je kiedyś, aparatem analogowym (na film)- tylko teraz dzięki cyfrowej technologii zdjęcia mogą być naprawdę perfekcyjne.

Inne moje zdjęcia prezentuję na stronie: www.fotograflublin.com

Moje prace na bieżąco można obejrzeć na moim blogu http://www.maciejziegler.blogspot.com/ gdzie oczywiście zapraszam.

Dla tych co “polubią” moją Facebook FanPage http://www.facebook.com/MaciejZieglerPhotographer zawsze przewiduje jakieś rabaty 😉
Posiadam pozwolenie kurii na wykonywanie zdjęć w obiektach sakralnych.
Zdjęcia wykonywane najwyższej klasy sprzętem fotograficznym firm NIKON, Sigma, NiceFoto itp.

 

DLACZEGO nie pokazuję na stronie zdjęć z Dnia Ślubu?
Uważam, że Wasz Ślub to Wasza prywatna uroczystość i tylko Wy macie prawo do dysponowania wizerunkiem Waszych gości i pięknych chwil, które mają miejsce podczas tego najważniejszego dnia w Waszym życiu.

Wcale nie jestem WALLE ;)

Wcale nie jestem WALLE 😉

 


 

 

 

 

 

 

Backstage – czyli zdjęcia “od kuchni”

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć “z planu zdjęciowego” obrazujących jak to się czasami sesja zdjęciowa odbywa …

Udostępnij na: