Sesja narzeczeńska


Udostępnij na:

Sesja narzeczeńska to taki czas na “wypróbowanie fotografa”, a zarazem możliwość przekonania się jak będzie wyglądała jego praca później. To zarazem czas kiedy możecie dowolnie “powygłupiać się” przed obiektywem, czego efektem mogą być świetne zdjęcia.

Dlaczego umówić się na zdjęcia z fotografem?

Wiem, że są samowyzwalacze więc można zrobić  zdjęcia samemu tylko zwykle takie zdjęcia są sztuczne, napuszone, przez co hymm … dziwnie wyglądające. Inaczej jest jeżeli (często stosuje ten sposób) para jest “puszczana na żywioł”, a ja tylko rejestruję to co widzę. Zdjęcia są bardziej spontaniczne – ludzie zajmują się sobą a nie tym że są fotografowani.

Dość często moim sposobem na zdjęcia jest wykorzystanie umiejętności aktorskich fotografowanych osób. Przedstawiam krótka scenkę do “odegrania” i proszę, aby osoby fotografowane odtworzyły dana scenkę. Przykładem niech będzie to zdjęcie:

Sesja narzeczeńska - wspólne śniadanie.

Sesja narzeczeńska – wspólne śniadanie.

Mamy tutaj parę “pięknych i młodych” zapatrzonych w siebie. Podczas jedzenia kanapek z nutellą (proszę zauważyć że udało się zdobyć słoiczek z podpisem “kocham cię” – to niby detale, ale z nich składa się całe zdjęcie) para patrzy na siebie – patrzą jak bardzo ubrudzony nutellą będzie partner po kolejnym kęsie. Całość zdjęcia została zaaranżowana na scenę “łóżkową” – oto mamy poranek, para młodych ludzi je śniadanie po upojnej nocy. Mamy kanapki z nutella, poranna kawę w filiżankach. Są jeszcze pod kołdrą bo w domyśle nie są kompletnie ubrani. Poza tym poranek jest chłodny 😉

Zdjęcia czarno – białe

Uwielbiam je! Zdjęcia czarno białe maja swój klimat – oko widza nie jest męczone kolorem przez co łatwiej jest wychwycić emocje jakie są wyrażone na zdjęciu. Stąd też często stosowana technika obróbki zdjęć przy fotografii aktu czy tez fotografii intymnej czy też fotografii portretowej.

Na poniższym zdjęciu są te emocje, on dotykający swoją twarzą jej szyi, ona przytrzymująca jego rękę na swoim udzie, kolejny przykład zdjęcia gdzie para nie patrzy w obiektyw tylko zajmuje się sobą, swoimi uczuciami, doznaniami.

Sesja narzeczeńska - razem.

Sesja narzeczeńska – razem.

Młodość, radość, szczęście

Młodość, radość, szczęście to hasła pod którymi staram się wykonywać tego typu zdjęcia. Dość szalone zdjęcia które powstają dzięki temu, że osoby fotografowane są wręcz rozsadzane przez endorfiny – hormony szczęścia. Zdjęcia są spontaniczne, sesje pełne szalonych pomysłów.

Sesja narzeczeńska - zapatrzeni w siebie.

Sesja narzeczeńska – zapatrzeni w siebie.

Udostępnij na: